Latvijas skolas soma

Dokumentālā filma un saruna "Ceļš uz Dziesmu svētkiem"

Kāpēc vispār būtu jādzied korī? Kāpēc skolās būtu jādzied korī? Kā ir diriģēt 17000 dziedātājus vienlaikus? Kādi pārdzīvojumi ir dziedot lielajā Dziesmu svētku kopkorī?

Uz šiem jautājumiem atbild Dziesmu Svētku virsdiriģents Ints Teterovskis, divi 16 gadīgi jaunieši no Jaumārupes jauktā kora Universum, un diriģents Rihards Rudzītis.

Lielisks materiāls audzināšanas vai mūzikas stundā, kas sevī ietver kompetenču izglītības tematiku un īstenojams attālināto mācību procesā, kā arī klātienē. Iespējams īstenot Latvijas skolas somas ietvaros.

Koncertlekcija “Latvijas Gadsimts”

Lielisks materiāls audzināšanas vai mūzikas stundā, kas sevī ietver kompetenču izglītības tematiku un īstenojams attālināto mācību procesā, kā arī klātienē. Kā atgriezenisko saiti skolotājam, piedāvājam arī par programmu aktuālu jautājumu kopumu, kas bērnam liek līdzdarboties un iegūt jaunas zināšanas vai nostiprināt jau esošās. Koncertlekciju iespējams īstenot Latvijas skolas somas ietvaros.

Unikāla koncertlekcija, kas liek apjaust, kāda ir tautas mūzikas un latviešu komponistu mūzikas loma mūsu valsts ikdienā. Ieskats latviešu nozīmīgāko komponistu skaņdarbos cauri gadsimtam sākot ar tautasdziesmu līdz pat rokoperai, ekskluzīvā a cappella ansambļa izpildījumā.

Lekcijā izskan latviešu tautasdziesma “Rīga dimd” Jāņa Cimzes apdarē, Baumaņu Kārļa “Dievs, svētī Latviju”, Jāzepa Vītola kora balāde “Karalis un bērzlapīte”, Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Arvīda Žilinska “Lelles jaka” un “Laba slava sniedziņam”, Raimonda Paula “Manai Dzimtenei”, Imanta Kalniņa “Zilais putniņš”, Jāņa Lūsēna “Labvakar, Latvija”, Zigmara Liepiņa “Atgriešanās” no rokoperas “Lāčplēsis”.

Koncertlekcija “Eiropa dzied Latvijai”

Izglītojošā mīklu spēle “Muzikālais Loto"

Projektu iespējams īstenot Latvijas skolas somas ietvaros.

Pieteikt koncertlekciju klātienē vai digitāli